Seo Danışmanlığı

Seo(Arama motoru optimizasyonu); Sitenizin doğal arama sonuçlarında yükselmesi için yapılan optimizasyon işlemine verilen isimdir.

Arama motorları sitenizi 200 ayrı kritere göre inceleyerek sitenizin kalitesini ve olması gerektiği sıralamayı bulur. Siteniz optimize edilmediği sürece yükselmenizde zor olabilir. Hjiç bir arama motoru kopya içeriği sevmez bu sebeple optimize edilirken yapılması gereken ilk şey sitedeki bütün metinlerin yeni ve özgün olanlarıyla değiştirilmesini sağlamaktır. Bu sitenizi daha değerli yapacaktır. Ama tabi tek başına bu hiç bir anlam ifade etmemekte. Yazının başında dediğimiz gibi 200 ayrı kriter var fakat önemli olan 39 kritere uymanız seo açısından yeterli bir siteye sahip olmanız anlamına gelmektedir.

Önemli Kriterler Nelerdir ?

Önemli kriterlerden bazılarından bahsedecek olursak;

  • Title; Sitenizin başlığı açıklayıcı, kısa ve öz olmalıdır. 260 karakterden yüksek başlıklar spam olarak algılanabilir.
  • Description; Site açıklamanızda başlığınız gibi öz olmalı ve cümle şeklinde olmalıdır.
  • Keywords; Sitede kullandığınız anahtar kelimeleriniz 160 karakteri geçmemeli ve her sayfada içeriğe özel anahtar kelimeler bulunmalıdır.
  • Dost linkler; Sitenizin urlleri arama motorlarının anlayabileceği şekilde keywordler içermelidir.

Bir seo işlemi tahmini olarak 3-4 ay süreye yaydırılarak yapılmalıdır. Zaten etkilerinide 3. aydan sonra göstereceği için hem spam tehlikesi olmayacaktır. Hemde yükselişiniz hızlanacaktır.